ورزش درمانی مفهوم نسبتاً جدیدست که در ورزش‌های حرفه‌ای و تخصصی استفاده می شود، ولی امروزه همه‌ی مردم در سراسر جهان می‌توانند آن استفاده کنن. استفاده اصلی ورزش‌ درمانی در توانبخشی بیمارانی هستش که نمی‌توانند روی پای خود بایستند و به سمت جلو حرکت کنند، می توانند با کمک فوتبال دستی روی پاهای خود فشار بیاورند و در مراحل بعدی قدم زدن را هم آزمایش کنند.

درمان آرتروز

بازی فوتبال دستی به همراه چند بازی رومیزی دیگر نقش مهمی در کمک به بیمارانی که از پوکی استخوان به خصوص آرتروز رنج می‌برند دارد.
بازی‌های رومیزی به خصوص فوتبال‌دستی  به بیمار امکان ایستادن و فعال بودن را می دهد در حالی که اجازه نمی دهدکه مفصل آسیب دیده، که در این مورد معمولاً زانو هستش، ساکن باشد.

تمرین‌های سبک

در فوتبال دستی، شما دائماً در حال حرکت دادن و خم شدن زانوها، باسن و حتی پاها هستین. شما باید از مچ دست‌ها، شانه‌ها و آرنج‌های خودتان استفاده کنید و با این تمرین کوتاه و ثابت هستش که میزهای فوتبال دستی در توانبخشی  تاثیرش را نشان خواهد داد و هر روزه در اتاق‌های تمرین تیم‌های ورزشی در حال استفاده شدن هست.

آمدن به آمریکا

یکی دیگه از دلایلی که این ورزش به عنوان یک ابزار توانبخشی محبوب شده این است که بیماران نیازمند به توانبخشی برخلاف تمرین‌های یکنواختی که به اجبار انجام می دهند بسیار به فوتبال دستی علاقه‌مند هستند.
فوتبال دستی در دوران جنگ جهانی دوم در اروپا ابداع و بعد ازآن به آمریکا منتقل شد و دقیقا از زمان ورودش به بیمارستان‌های آمریکا که جانبازان جنگی بستری بودند، گسترش یافت و بین کارکنان و هم بین بیماران محبوبیت خیلی بالایی پیدا کرد.

بیرون آوردن بیماران از رختخواب

در دوران جنگ جهانی جانبازان آمریکایی در بیمارستان‌‌ها تمایلی به شرکت در تمرینات توانبخشی دردناک نداشتن، ولی از بازی‌هایی که موقع بهبودی تو در بیمارستان‌های اروپا بازی می‌کردن، نزد کادر درمانی بسیار تعریف میکردن. کم کم این صحبت‌ها تاثیرگذار شد و میزهای فوتبال دستی، که قبلاٌ جزء قوانین اصلی در بیمارستان های اروپایی بوده، شروع به نمایش در بیمارستان‌های در سراسر آمریکا کرد که به عنوان ابزاری برای جلب توجه بیماران زخمی و بلند کردن اونا از رختخواب و فعالیتشون شد، و در مراحل بعدی به عنوان بخشی معنی دار و اصلی از بهبود پیدا کردن بیماران شده.

تاثیر فوتبال دستی در سایر آسیب‌ها

علم به دنبال راه‌هایی برای رایج کردن میزهای بازی مثل میزهای فوتبال دستی و تبدیل کردن آنها به دستگاه‌های بهبود دهنده بدون در نظر گرفتن نوع جراحت هست. هماهنگی دست و چشم که در بازی درگیر هستند به بیماران مبتلا به آسیب‌های مغزی کمک خواهد کرد تا سریعتر بهبود پیدا کنند و همچنین به کسانی که دارای اندام‌های پروتزی هستن خیلی کمک خواهد کرد که سریعتر از قبل با شرایط زندگی سازگاری پیدا کنند.

  • ملت اسپرت
  • 1399-03-04
  • 439 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه