برای مدتیه که بچه‌ها اصرار به داشتن یه میز فوتبال‌دستی می‌کردن و وقتی هم که بچه‌ها چیزی می‌خوان، تا اون رو بدست نیارن، کوتاه نمیان . و تصمیم خرید یه میز فوتبال دستی جمع و جور ذهنم رو درگیر کرده بود ولی به هیچ نتیجه ای نرسیده بودم، شروع کردم به جستجو کردن که ببینم اصلا فوتبال دستی برای یه خونه ضروری هست یا نه.

بعد از جستجو در گوگل و خوندنِ چند مطلب، به ۶ نکته رسیدم که فوتبال دستی فوایدی زیادی داره و در مورد خریدش مطمئن شدم.

فوتبال دستی، یک ورزش رقابتی است

یه بازی سرگرم کننده به یه بازی رقابتی تبدیل میشه و من اینو خیلی دوست دارم چون بچه‌ها رو ترغیب می کنه که توی یک رقابت سالم، بیشتر تلاش کنن و مهارت‌های خودشون رو بهبود بدن.

هیچکس دوست نداره که بازنده یک بازی باشه و این خیلی عالیه که این حس رقابت به بقیه‌ی قسمت‌های زندگی اونا هم سرایت کنه و باعث بشه هم بچه‌ها و هم بزرگترها تو هر کاری که انجام میدن بهترین باشن و در این شکی ندارم که شما پدر و مادرها با این موضوع کاملا موافقین. لازم نیست برای تحصیل، ورزش یا موسیقی با فرزندتون دعوا کنین یا اینکه اونارو تنبیه کنین، این حس رقابت تاثیر خودش رو میزاره، اگه اونا نتایج مورد نظرشون رو بدست نیارن، تسلیم نمیشن و در عوض بیشتر تلاش میکنن.

فوتبال‌دستی همچنین به ما یاد میده که عادلانه نگاه کنیم، این یه بازی نیست که بتونیم تقلب کنیم یا خرابکاری کنیم. این انصاف به ما یاد میده که حتی وقتی که سخت کار کردیم، نمی تونیم همیشه به نتایج مورد نظر خودمون برسیم و این اشکالی نداره.

ایجاد ارتباطات

وقتی تموم خانواده درگیر بازی میشن، به بهتر شدن ارتباط بینشون کمک می‌کنه و اگر کسی هم این بین درونگرا باشه، این ورزش براش عالیه. اگه هم‌تیمی شما در جریان حرکتتون نباشه، نمی‌تونین یه بازی رو درست انجام بدین پس برای اینکه حرکات و ضربات رو هماهنگ انجام بدین و امتیازات کامل رو بدست بیارین، باید با هم هماهنگ باشین.

این ویژگی کار تیمی رو تقویت می‌کنه و اگه شما کسب‌وکار خودتون رو دارین با داشتن یه میز فوتبال‌دستی تو دفترتون، استرس محیط کار کم میشه و کارمندها به هم نزدیکتر و صمیمی‌تر میشن و ارتباطات بین هم‌تیمی‌ها باعث بالا رفتن بهره وری کارها میشه و تو هرکاری به هم کمک می‌کنن.

فواید بدنی

پیشرفت فناوری باعث شده که بچه‌ها تو خونه فعال نباشن، فوتبال دستی می‌تونه بهانه‌ی خوبی برای افزایش فعالیت روزانه‌شون باشه. زانوها، مچ‌ها، شانه‌ها و پاها دائما در حال حرکت هستن و این فعال بودن برای بدنشون خیلی خوبه. وقتی بچه‌های شما بهتر بازی می‌‌کنند، سریعتر حرکت می کنن و این باعث بهبود جریان خون توی قلب و عروق بدنشون میشه.

افرادی که آرتروز دارند، فوتبال دستی مناسب‌ترین ورزش براشون محسوب میشه چون این افراد می‌تونن فعال باشن و از ثابت موندن مفاصلشون جلوگیری کنن. برای دفاع‌های به موقع و خنثی کردن حرکت حریفاتون مجبورید که سریع واکنش نشون بدین و به طور خودکار هماهنگی چشم شما بهبود پیدا می‌کنه و با تموم شدن بازی متوقف نمیشه بلکه در موقعیت‌های دیگه زندگی به کمکتون میاد.

مزایای بهداشت روانی

فوتبال‌دستی نه تنها به بدن بلکه به ذهن هم کمک می‌کنه، این یه بازی سریعه که باعث میشه سریع هم فکر کنین. همچنین به بهبود توانایی ذهنی کودکان کمک می‌کنه. اونا تو زندگی‌شون بهتر و باهوش‌تر از قبل فکر می‌کنن و به دنبال ساده‌ترین و راحت‌ترین راه‌حل برای مشکلات میرن.

یه ذهن سالم تو دراز مدت میتونه مفید باشه و این خطرات زوال عقل و یا بیماری آلزایمر رو کاهش میده. فعالیت‌هایی که تفکر سریع رو ذهنشون رشد کرده، مطابق با شرایط، تفکر خودشون رو تنظیم میکنن، اونا به تمام نتایج ممکن فکر می‌کنن که منجر به نتایج موثرتری میشه.

من به عنوان یه پدر یا مادر فکر می‌کنم که انجام هر کاری که امکان رشد تفکر فرزندتون رو به همراه داشته باشه ارزشمنده.

همه می توانند بازی کنند

میز‌های فوتبال‌دستی ممکنه که گرون باشن اما چون همه میتونن بازی کنن، هیچ دلیلی برای نخریدن اون وجود نداره ، فوتبال‌دستی قوانین ساده‌ای داره که باعث میشه همه‌ی اعضای خونواده بازی کنن. نیازی به جابجایی زیاد هم نداره که برای سالمندان یا افراد دارای معلولیت یه گزینه بسیار عالی محسوب میشه.

می تونین تو مهمونی‌ها بازی کنین، مسابقه بدین و لذت ببرین. فوتبال‌دستی برای هر کس تو هر زمانی مناسبه.

 

 

راه اندازی آسان

نیازی نیست که حتما قبل از هر بازی میز فوتبال‌دستی تنظیم شه. خیلی ساده‌ست شما فقط نیاز به جمع کردن اون و آماده کردن مسابقه دارین، همین! و همونطور که می‌دونین به برق نیاز نداره. وقتی بچه‌ها بی‌حوصله هستند می تونن با همدیگه فوتبال‌دستی بازی کنین، می‌تونین روز خودتون رو بدون اینکه فرزندانتون به شما زحمتی بدن بگذرونین، فوتبال‌دستی درمانی برای بی‌حوصلگی اوناست.

من خودم عاشق مارک Tornado  هستم، ظاهر براق و پیشرفته اون با هر خونه‌ای مطابقت داره و پیدا کردن یه کنج از خونه برای نگهداری میز کار سختی نیست.

من بعد از اینکه این نکات و فواید رو در مورد فوتبال دستی خوندم واقعا متعجب شدم و این دلایل واقعا نظرم رو در مورد فوتبال دستی عوض کرد، چون فهمیدم که تو رشد فرزندانم تاثیر داره، حالا به چشم خودم میبینم که بچه‌ها تا آخر در مقابلم بازی میکنن و تو خارج از مسابقات نسبت به همدیگه مهربون شدن و این به نفع همه‌ ماست.

  • ملت اسپرت
  • 1399-01-18
  • 516 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه